O sprawie informuje TechCrunch. Swile specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu benefitów pracowniczych. Fintech dostarcza kartę płatniczą, która pozwala połączyć w jednym miejscu bonusy firmowe takie jak bony podarunkowe, kupony na posiłki, a nawet pieniądze z prywatnego konta. Wydawana jest również karta wirtualna, którą można płacić bezpośrednio z poziomu aplikacji (jest ona aktualnie w fazie beta testów).

Swile pozyskuje kolejne miliony i planuje ekspansję

Startup działa od 4 lat i z roku na rok pozyskuje coraz większy kapitał, ta runda inwestycyjna była rekordowa. W rundzie serii A w 2018 r. zebrał 17,4 mln USD, a w 2019 r. otrzymał 34,7 mln USD. Runda inwestycyjna serii C przyniosła w 2020 r. finansowanie w wysokości 81 mln USD.

Swile działa na francuskim rynku, gdzie bony na posiłki pracownicze w restauracjach i piekarniach są szczególnie popularne. Do grona klientów startupu należy m.in. Carrefour. Fintech zapowiedział, że planuje wyjść poza bony na lunch i chce pomóc w zarządzaniu wszystkimi świadczeniami pracowniczymi. Aplikacja Swile ma również docelowo usprawniać komunikację wewnętrzną w firmach.

Do 2022 r. Swile chce zatrudnić 500 pracowników – dzięki czemu firma podwoi swoją wielkość. Planowana jest ekspansja na rynki zagraniczne. Po przejęciu Vee Benefícios, Swile ma teraz 120 pracowników w São Paulo i chce przekształcić Brazylię w swój główny rynek – czytamy w TechCrunch.