– Sukcesywnie poszerzamy grono naszych strategicznych partnerów inwestycyjnych, aby na bazie wspólnych doświadczeń docierać z inwestycjami do kolejnych obiecujących i przyszłościowych obszarów gospodarki. Partnerstwo z funduszem 4growth VC otwiera znakomite możliwości inwestycyjne w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, które mają ogromny potencjał rozwojowy w zakresie nowych technologii i cyfryzacji usług – mówi Krzysztof Szubert, Prezes Zarządu NIF.

Współpraca 4growth VC z NCBiR Investment Fund (NIF)

Fundusz 4growth VC specjalizuje się w inwestowaniu w perspektywiczne spółki z obszaru FinTech oraz InsurTech, wspiera także innowacyjne projekty technologiczne z innych branż. Interesuje się startupami założonymi w Polsce lub regionie CEE, z dużym potencjałem ekspansji zagranicznej. 4growth VC zadebiutował w lipcu bieżącego roku inwestycją w fintech Cashy.

Z kolei NCBR Investment Fund jest koinwestycyjnym funduszem venture capital, założonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Fundusz specjalizuje się w inwestycjach w małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) będące w fazie wzrostu lub ekspansji, komercjalizujące wyniki prac badawczo-rozwojowych. Budżet inwestycyjny funduszu to 700 mln zł, a wartość pojedynczej inwestycji wynosi 3-64 mln złotych.

– Połączenie potencjałów kapitału prywatnego, reprezentowanego przez fundusz taki jak 4growth VC ze środkami NCBiR Investment Fund w roli koinwestora z pewnością przyczyni się do przyspieszenia rozwoju wielu polskich startupów. Dywersyfikacja źródeł finansowania zwiększa nasz potencjał inwestycyjny jako funduszu VC, a tym samym przyczynia się do dalszego rozwoju sektora FinTech i InsurTech w naszym kraju – mówi Marcin Jaszczuk, partner zarządzający 4growth VC.