Pierwsza edycja Fintech & e-commerce linking days 2022 byłą świetną okazją na integrację między przedstawicielami branży fintech, a sektorem e-commerce. Zorganizowana w dniach 24-25 maja konferencja poświęcona została szeroko rozumianym nowościom, trendom i wyzwaniom technologicznym w sprzedaży. Nie mogło tutaj zabraknąć tematyki około-blockchainowej.

Prezes zarządu Fizen, Maciej Krasowski, o przyszłości kryptowalut

W trakcie organizowanego przez nas wydarzenia, Maciej Krasowski miał własną prezentację na temat technologii nad którymi pracuje Fizen, a następnie uczestniczył w debacie na temat kryptowalut. W związku z tym, zapytaliśmy go o jego przemyślenia i wnioski dotyczące sektora blockchain w najbliższych latach.

— Istotnym jest aby zrobić research samemu, po to by zobaczyć co za daną kryptowalutą stoi. Jaki człowiek? Jaki team? Jaka technologia? Jakie rozwiązanie zostało zastosowane? Czy wszystko jest transparentne? Czy nie ma żadnych problemów w tle? Idealnie byłoby, gdyby to był podmiot który istnieje w rzeczywistości na istotnym rynku typu Wielka Brytania, Niemcy, USA. — mówi Maciej Krasowski, prezes zarządu Fizen.