Millenium bank chętnie rozwija ostatnio swoją ofertę w myśl idei openbankingu. W ramach usługi Finanse 360° klienci  mogą dodać do swojej bankowości elektronicznej widok kont z innych banków takich jak np. Credit Agricole czy Getin Bank. Co nowego zdecydowali się wprowadzić tym razem?

Od teraz potwierdzimy swój dochód z konta Getin Banku

Dotychczas było to dostępne dla kont w Alior Banku, ING, mBanku, PKO BP, PEKAO, BNP Paribas, Inteligo i Santandera. Teraz jest to możliwe także w Getin Banku. Usługa pozwala klientowi wnioskującemu o pożyczkę gotówkową potwierdzić dochód za pomocą logowania do innego banku w bankowości elektronicznej Banku Millennium.

Klienci, którzy wnioskują o pożyczkę w modelu dochodowym, mogą skorzystać z alternatywnego sposobu potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na rachunek. Wystarczy pobrać historię transakcji, logując się na konto za pośrednictwem Millenetu lub aplikacji mobilnej Banku Millennium.

Usługa jest dostępna dla tych klientów, od których wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający dochód, a proces jest w pełni automatyczny. Usługa proponowana przez Bank Millennium jest omnikanałowa. Oznacza to, że jest dostępna zarówno w bankowości elektronicznej – serwisie internetowym Millenet i aplikacji mobilnej, jak i z poziomu placówki i TeleMillennium.

W dwóch ostatnich przypadkach wniosek wprowadzany jest przez doradcę klienta. Gdy dochodzi do momentu potwierdzenia dochodu, klient przechodzi przez proces w Millenecie lub aplikacji mobilnej. Użytkownik samodzielnie loguje się do innego banku i wskazuje odpowiednie konto. Podpisanie umowy również jest realizowane w Millenecie lub aplikacji, choć klient ma także możliwość podpisania jej w placówce.

Obecnie potwierdzanie dochodu jest możliwe z kont w dziewięciu bankach. Usługa jest jednak stale rozwijana, a lista banków systematycznie się wydłuża.