Jakob był wcześniej architektem korporacyjnym i szefem działu rozwoju w firmie Bitcoin Suisse AG, oferującej brokering, staking, przechowywanie zasobów, pożyczki oraz inne usługi kryptowalutowo-finansowe. Ma za sobą karierę w dziedzinie rozwoju oprogramowania, w tym czas spędzony w startupach w Europie i USA oraz pracę jako główny architekt przy serii dużych projektów sektora publicznego w Danii.

Jakob Lundqvist nowym CTO w fintechu Zonda

W Zondzie Jakob będzie odpowiedzialny za rozwój technologii. Jednocześnie będzie wspierał również ambicje giełdy związane z dążeniem do bycia światowym liderem w zakresie regulacji. Zonda ściśle współpracuje z organami prawnymi w celu stworzenia otwartego i wspierającego ekosystemu – czytamy w komunikacie.

Zonda, dawny BitBay, to jedna z największych giełd kryptowalut w Europie, która w listopadzie bieżącego roku przeszła rebranding. Wtedy powołano też nowy zarząd, a na jego czele stanął Przemysław Kral jako CEO. Z kolei w lipcu 2021 roku fintech pozyskał nowego inwestora z USA, w związku z czym z firmy odszedł Sylwester Suszek, założyciel i wieloletni prezes spółki.

– Zonda przechodzi okres szybkiego wzrostu i międzynarodowej ekspansji. Cieszę się, że mogę dołączyć do firmy w tak przełomowym momencie. Zonda znana jest z tego, że jest największą giełdą kryptowalut w Europie Wschodniej, ale jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie znacznie większego udziału w scenie globalnej. Sądzę, że technologia jest paliwem, które będzie napędzać ten wzrost – mówi Jakob Lundqvist.