Technologiczny gigant zatrudnia obecnie w Polsce około 1000 osób, w tym ponad 600 inżynierów oprogramowania. Warto przypomnieć, że od ponad 6 lat na warszawskiej Pradze działa także Campus Google for Startups, a Warszawskie centrum inżynieryjne jest największym ośrodkiem rozwoju technologii chmurowych Google w Europie.

Google zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce

Wraz z przejęciem kompleksu The Warsaw Hub, Google będzie dysponować przestrzenią dla ponad 2500 pracowników. W zeszłym roku firma wynajęła tę przestrzeń i ulokowała tam największe w Europie własne centrum rozwoju technologii chmurowych. Najnowsza inwestycja ma zapewnić Google możliwości oferowania wszystkich modeli pracy.

— Współpraca i nasze częste kontakty z Prezesem Google Sundarem Pichaiem zaowocowały kolejną inwestycją w Polsce (…). Decyzja Google, realizowana w tak trudnych czasach, stanowi potwierdzenie dobrej kondycji i atrakcyjności naszej gospodarki. To nie tylko jednorazowy przykład inwestycji, ale przede wszystkim potwierdzenie trendu i strategicznej współpracy z naszymi amerykańskimi partnerami — powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Amerykański gigant przekazał, że wesprze organizacje pozarządowe działające na rzecz Ukrainy. Środki w wysokości blisko 40 milionów złotych trafią zarówno do organizacji świadczących bezpośrednią pomoc humanitarną, jak i inicjatyw dbających o ich długofalowe potrzeby.

— Obecnie koncentrujemy się na pomaganiu tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Wykorzystamy nasze zasoby i przestrzenie by wesprzeć osoby dotknięte wojną w Ukrainie. Jednym z takich działań będzie stworzenie centrum wsparcia na warszawskiej Pradze. Organizacje pozarządowe mogą tam świadczyć prawną jak i psychologiczną pomoc uchodźcom — powiedziała Ruth Porat, Senior Vice President oraz Chief Financial Officer Google i Alphabet.

W ostatnich dniach Google podjęło także decyzję o dołączeniu do sankcji nałożonych na Rosję. Od 28 lutego 2022 roku Rosjanie nie mogą korzystać z usług płatniczych oferowanych zarówno przez Google, jak i Apple.