Partner serwisuVisa dla biznesu

Google


Google to jedna z największych firm technologicznych świata. Zaliczana do grona BigTech i GAFA. Google jest potocznie nazywany gigantem z Mountain View. Gigant oferuje użytkownikom szereg usług: wyszukiwarkę Google, przeglądarkę Chrome, skrzynkę pocztową Gmail, nawigację Google Maps i wiele innych.
Chmura Krajowa laureatem Google Cloud Customer Award
October 12, 2021, 3:09 PM

Nagroda została przyznana w kategorii opieka zdrowotna i nauki przyrodnicze, za system e-rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 opracowany dla Centrum e-Zdrowia.

3 startupy z Polski w gronie najlepszych europejskich firm wybranych do akceleratora Google for Startups
October 5, 2021, 12:23 PM

Google zakończył rekrutację do nowego akceleratora dla europejskich startupów w obszarze medycyny i zdrowia. Wybrano piętnaście najbardziej obiecujących firm w tej dziedzinie.

Google jednak nie zaoferuje rachunków bankowych. Koniec projektu Plex
October 4, 2021, 9:53 AM

Google rezygnuje z projektu Plex, w ramach którego firma miała oferować rachunki bankowe we współpracy m.in. z Citi. Na listę oczekujących zapisało się ponad 400 tys. osób.

Nowe badanie Google Cloud: Adopcja chmury w branży finansowej
August 16, 2021, 10:49 AM

W adopcji chmury w sektorze usług finansowych przodują instytucje z Ameryki Północnej. Prym wiodą firmy w USA (54%) i Kanadzie (52%). Najniższy poziom przyjęcia chmury odnotowano w Japonii (42%).

PayPal rozszerza współpracę z Google Cloud
May 14, 2021, 11:59 AM

Google Cloud zapewni PayPal zarówno infrastrukturę technologiczną, jak i narzędzia analityczne wspierające rozwój firmy i pomagające jej przetwarzać dane transakcyjne na masową skalę.