O sprawie pisze Wall Street Journal. Z czego wynika taka decyzja? Google nie chce już oferować usług finansowych, a zamierza skupić się na udostępnianiu rozwiązań cyfrowych dla banków i fintechów.

Google rezygnuje z kont bankowych w ramach projektu Plex

Pierwsze informacje o Google Plex pojawiły się pod koniec 2019 roku, a rok później oficjalnie poinformowano o planowanym udostępnieniu rachunków bankowych w aplikacji Google Pay. Obok kont miały pojawić się także usługi zamawiania jedzenia, przelewy P2P, płatności za parkowanie, transakcje na stacjach benzynowych, czy programy lojalnościowe.

Rezygnację z Google Plex można traktować w kategorii niespodzianki. Konta bankowe miały być jedną z flagowych usług w nowej aplikacji Google Pay, a na listę oczekujących zapisało się ponad 400 tys. osób. Partnerem firmy z Mountain View był między innymi amerykański bank Citi. Projekt nie ujrzy jednak światła dziennego – przynajmniej na razie.

Warto przypomnieć, że jeden z konkurentów Google już rozwija podobne usługi. Chodzi oczywiście o Apple i ich Apple Card, wydawaną wspólnie z Goldman Sachs.