Ta zmiana ma sprawić, że klientom łatwiej będzie wybrać, czym chcą zapłacić za konkretne produkty czy usługi, korzystając przy tym z dodatkowych rabatów czy programów lojalnościowych. Funkcja ta początkowo ma obsługiwać karty American Express i Capital One, ale Google zapewnia rozszerzenie jej także na inne karty. O sprawie pisze między innymi TechCrunch.

Google wprowadzi odroczone płatności i biometrię

Ponadto firma chce ułatwić proces zakupów i dokonywania płatności w Chrome i na Androidzie, bez konieczności żmudnego wprowadzania kodu bezpieczeństwa karty. Zamiast tego, Google pozwoli użytkownikom zweryfikować dane karty w ten sam sposób, w jaki odblokowują swoje urządzenia z Androidem. Oznacza to, że klienci będą mogli zweryfikować swoją kartę za pomocą biometrii – odcisku palca lub skanu twarzy, przy zachowaniu alternatywy w postaci kodu PIN.

Dodatkowo, w niedalekiej przyszłości użytkownicy Google Pay podczas dokonywania płatności online będą mogli korzystać z opcji „kup teraz, zapłać później”. Funkcja ta została już wprowadzona w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku.

Wspomniane zmiany mają na celu poprawić komfort użytkowników podczas korzystania z Google Pay i uczynić go bardziej konkurencyjną opcją w stosunku do usług płatniczych innych gigantów technologicznych, takich jak Apple, Amazon i PayPal.