Grenke Polska działa w dziedzinie leasingu IT i nowoczesnych technologii. Należy do Grupy Grenke, która jest obecna w 33 krajach na 4 kontynentach i posiada ponad 140 placówek na świecie.

– Wspieramy poprzez usługę leasingu przede wszystkim małe i średnie firmy, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Obsługujemy potrzeby zakupowe w zakresie urządzeń IT, oprogramowania, sprzętu foto, audio-video, wyposażenia biurowego, systemów monitoringu, sprzętu telekomunikacyjnego czy gastronomicznego – mówi Wojciech Czech, Country Sales Manager w Grenke Polska.

Grenke Polska kolejnym klientem Autenti

Dzięki współpracy z Autenti, klienci Grenke mogą zdalnie podpisywać umowy leasingowe za pomocą podpisu kwalifikowanego. Natomiast wdrożenie usługi Broker ID pozwala pracownikom firmy w pełni online potwierdzać tożsamość kontrahentów, bez konieczności umawiania się na osobiste spotkanie.

– Jednym z naszych priorytetów, wokół którego budujemy przewagę na rynku, jest automatyzacja procesów oraz digitalizacja usług leasingowych. Dzięki współpracy z Autenti proces generowania oferty leasingowej i złożenia wniosku przez klienta uzupełniliśmy o kolejny krok – możliwość zawarcia umowy leasingu online z użyciem e-podpisu kwalifikowanego – komentuje Wojciech Czech, Country Sales Manager w Grenke Polska.

– Drugi obszar, którego dotyczy nasza współpraca z Autenti to zapewnienie najwyższych standardów w obszarze AML i związana z tym kwestia weryfikacji tożsamości partnerów biznesowych Grenke. Usługa Broker ID zapewnia całkowicie zdalną identyfikację naszych klientów, ograniczając do minimum nasze ryzyka – dodaje Wojciech Czech.

Autenti dostarcza platformę dającą dostęp do e-podpisów, pieczęci elektronicznych, metod identyfikacji czy usług kwalifikowanych. Niedawno fintech pozyskał 8,5 mln EUR (prawie 40 mln PLN) od obecnych i nowych inwestorów. Więcej na ten temat można przeczytać w rozmowie z Tomaszem Platą, co-founderem i CMO Autenti.