Free Now to wiodąca platforma multimobilności miejskiej z łącznie 50 mln użytkowników. Dott z kolei oferuje elektryczne hulajnogi do wypożyczenia na minuty. Obecnie działa w 6 europejskich państwach, w Polsce jej flota jest dostępna na ulicach Warszawy, Trójmiasta i Poznania.

Kilka dni temu spółka Dott ogłosiła współpracę z Google Maps, dzięki której użytkownicy w aplikacji znajdą e-hulajnogi Dott jako alternatywną opcję podróży, wraz z szacunkowymi kosztami i czasem przejazdu.

Free Now nawiązuje współpracę z Dott

Międzynarodowe partnerstwo Free Now i Dott zostało ogłoszone podczas kongresu Web Summit 2021. Dzięki tej współpracy, wkrótce hulajnogi marki Dott będzie można wynająć i opłacić przez aplikację Free Now w Niemczech oraz w Polsce, a następnie także m.in. we Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

– Z hulajnogami Dott w naszej aplikacji, Free Now w Polsce będzie oferować największy wybór jednośladów różnych marek z poziomu jednej aplikacji, co skutecznie może przekonać mieszkańców miast do korzystania z mikromobilności jako usługi na krótkie dystanse i komplementarnej dla innych opcji transportowych. Umacniamy także swoją konkurencyjną pozycję względem innych platform do zamawiania przejazdu z kierowcą, które także oferują wynajem hulajnóg – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce.

W przyszłości w aplikacji Free Now ma zostać zintegrowany także wynajem e-rowerów marki Dott w tych miastach, w których są one udostępniane.