Platforma sklepowa IdoSell dodaje do Express Checkout dodaje dwie nowości – logowanie za pomocą biometrii w smartfonach – poprzez skanowanie twarzy lub przyłożenie palca do telefonu oraz możliwość szybkiego zakupu całego koszyka dzięki pojawieniu się w nim opcji Express Checkout na wszystkie produkty.

Nowość od IdoSell – biometria w procesie zakupowym

Express Checkout to mechanizm znany dotychczas z serwisów typu marketplace. Działa na zasadzie synergii sklepów, które korzystają z platformy IdoSell. Oznacza to, że dane logowania są zapamiętywane automatycznie w każdym z nich. Dzięki temu konsumenci, za pomocą jednego kliknięcia lub biometrii mogą dokonywać zakupów w sklepach internetowych IdoSell.

Funkcjonalność zapewnia kupującym możliwość szybkiego dostępu do konta w e-sklepie z weryfikacją przez kod sms lub e-mail. Express Checkout z funkcją logowania za pomocą biometrii jest dostępny dla wszystkich merchantów, którzy korzystają z usług platformy sklepowej IdoSell.

IdoSell to polska sklepowa rozwijana przez IAI S.A. Spółka współpracuje z takimi partnerami jak InPost, Klarna, Facebook, Google, Wish, Amazon.