O planach dotyczących ekspansji w Czechach, Inbank poinformował jeszcze w ubiegłym roku. Pochodząca z Estonii firma prowadzi swoją działalność również w Polsce, gdzie wartość udzielonych przez nią kredytów przekroczyła już miliard złotych. Po sukcesie Inbanku nad Wisłą, przyszedł czas na podbój kolejnych europejskich rynków.

Ekspansją Inbanku w Czechach pokieruje Polak

W strukturze Inbanku pojawił się region krajów bałtyckich oraz region CEE, czyli Europy Środkowo-Wschodniej. Liderem tego drugiego zostanie Maciej Pieczkowski (na zdjęciu), członek zarządu AS Inbank i dyrektor generalny oddziału Inbanku w Polsce.

– To duża odpowiedzialność, a jednocześnie przywilej. Jesteśmy dumni, że nasze działania wraz z Tomaszem Rzeskim i dynamika rozwoju naszego krajowego oddziału Inbanku sprawiły, iż zostałem obdarzony takim zaufaniem – mówi Maciej Pieczkowski, nowy lider regionu CEE Grupy Inbank.

Pierwszym nowym rynkiem, na którym wkrótce ma pojawić się Inbank są Czechy. Firma w planach ekspansji ma również Słowację. Maciej Pieczkowski podkreśla, że grupa nie wyklucza wejścia także do Finlandii.

– Wybraliśmy rynek czeski przede wszystkim ze względu na jego rentowność, niskie straty kredytowe oraz szansę na stworzenie najwyższej jakości cyfrowych doświadczeń zakupowych na rynku dla merchantów i klientów. Wejście na nowy rynek daje nam również szereg możliwości współpracy z polskim biznesem i pozycjonuje Inbank jako bank cyfrowy nowej generacji w Europie Środkowo-Wschodniej – deklaruje Priit Põldoja, prezes zarządu Grupy Inbank.