InfoNina w wersji głosowej zaczęła obsługiwać klientów Alior Banku na początku 2021 roku. W początkowej fazie wykorzystywana była przede wszystkim do połączenia rozmówców z odpowiednim pracownikiem. W niedługim czasie odbierała już 100 proc. przychodzących połączeń i w znacznej części samodzielnie na nie odpowiadała.

Alior Bank wdraża InfoNinę także na chacie

Po dwóch latach od wdrożenia bot, który jest w stanie zidentyfikować ponad 650 intencji użytkowników, stał się pierwszą linią wsparcia dla wielu klientów Alior Banku. Aktualnie, około 45 proc. wszystkich rozmów jest w pełni zautomatyzowanych, a asystentka osiągnęła 95 proc. skuteczności w prawidłowym dopasowaniu tematu, podczas przekierowania do doradcy. Kolejnym krokiem w rozwoju projektu jest nowy kanał kontaktu, czyli tekstowy chat, w którym rozmowy są prowadzone wyłącznie przez bota – czytamy w komunikacie.

W ramach przygotowania procesów chatowych, znaczny zakres wiedzy i umiejętności został dostosowany pod pisemną formę rozmowy. Dzięki przyciskom szybkiej odpowiedzi, bot jest w stanie sprawnie pokierować rozmową,  aby klient jak najszybciej znalazł rozwiązanie swojego problemu.

W pierwszej fazie wdrożenia chat jest dostępny w przeglądarce internetowej, na stronie internetowej Alior Banku w zakładce „Kontakt” oraz na wybranych podstronach informacyjnych. Trwają prace nad implementacją InfoNiny w aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej. Zakres obsługi bota w przyszłości jest uzależniony od potrzeb klientów.