Partner serwisuVisa dla biznesu

Chatbot


Chatbot to bot internetowy wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji do wchodzenia w interakcję z użytkownikiem. Najczęściej chodzi o odpowiedź na pytania klientów za pośrednictwem chatu w Messengerze lub WhatsApp w ramach kontaktu z obsługą klienta. Przykładowo chatbot Messenger pozwala na uzyskanie natychmiastowej odpowiedzi, złożenie zamówienia lub przyjęcia reklamacji. Chatboty są coraz częściej wykorzystywane w bankowości i w sektorze finansowym. Swoje rozwiązania wprowadza także Google i wiele innych potentatów internetowych.
Alior Bank udostępnia voicebota na infolinii
February 23, 2021, 1:30 PM

Celem Alior Banku jest uproszczenie kontaktu klienta z infolinią w taki sposób, aby nie musiał on wybierać tematów rozmowy przy użyciu klawiatury telefonu.

Chatboty przydatne w samorządach
January 15, 2021, 12:52 PM

Chatbot Compas ma ok. 1 tys. użytkowników miesięcznie. Narzędzie wspiera lokalnych artystów. Chatboty w samorządach będą coraz potrzebniejsze.

Voiceboty Talkie z 3 mln zł od Movens VC i LT Capital
September 15, 2020, 2:47 PM

Movens VC zastrzegł sobie przy tym prawo do pierwszeństwa w finansowaniu w kolejnej rundzie, do łącznej kwoty 5 mln zł.

Chatboty to miliony dolarów oszczędności. Ale trzeba uważać, by nie stały się rasistami
July 5, 2020, 6:24 PM

Chatboty nie pojawiły się w tym roku - o uwagę odbiorców walczą od dobrych kilku lat. Miały już swoje wzloty i upadki, ale pandemia pokazała, że są one potrzebne i użyteczne.

Robot DoNotPay pomaga anulować subskrypcje. Nadchodzi zmierzch prawników?
June 24, 2020, 4:43 PM

Boty, które pomagają w kontakcie z firmami celem uzyskania zwrotów np. za bilety lotnicze czy wysyłające wnioski o umorzenie mandatów. Nadchodzą roboprawnicy XXI wieku.