Funkcjonalność GPI daje uczestnikom inicjatywy natychmiastowy dostęp do informacji o rozliczeniach, a tym samym pełną przejrzystość opłat, prowizji oraz kursów walutowych zastosowanych przez banki pośredniczące – czytamy w komunikacie.

Jest to kolejne usprawnienie ING Banku Śląskiego skierowane do firm. Na początku listopada br. bank poinformował o nowym procesie kredytowym dla spółek. Mogą one ubiegać się o finansowanie do 400 tys. PLN na dowolny cel. Każda firma z pełną księgowością otrzyma decyzję kredytową od razy po wypełnieniu wniosku online.

ING Bank Śląski wprowadza przelewy SWIFT GPI

Nowa usługa nie wymaga dodatkowej aktywacji. Mogą z niej korzystać klienci korporacyjni i strategiczni banku. ING zapewnia, że przelewy realizowane według standardu GPI są transparentne i skracają czas wykonania transakcji walutowych.

Znaczącym udogodnieniem jest możliwość sprawdzenia w szczegółach wykonanego przelewu, czy transakcja została zaksięgowana u kontrahenta. Za transakcje w trybie GPI i informacje o statusie księgowania u odbiorcy bank nie pobiera dodatkowych opłat.

– ING konsekwentnie wspiera rozwój firm nie tylko w Polsce, ale również na rynkach międzynarodowych. Jako jeden z nielicznych banków oferujemy przelewy w trybie SWIFT GPI we wszystkich walutach. W szczegółach wykonanego przelewu klienci mogą sprawdzić czy i kiedy transakcja została zaksięgowana u kontrahenta, a jeśli została odrzucona – to z jakiego powodu. Transakcje w trybie GPI i informacje o statusie księgowania nie generują dodatkowych kosztów dla klienta – mówi Izabela Całusińska, Dyrektor odpowiedzialna za Cash Management w ING Banku Śląskim.

– Ponadto, pracujemy nad tym, by udostępnić naszym klientom możliwość śledzenia transakcji w bankowości elektronicznej czasie rzeczywistym – dodaje Izabela Całusińska.