Partner serwisu Visa dla biznesu

ING udostępnia prośbę o przelew BLIK i podział rachunków

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BLIK#Fintech#ING Bank Śląski
Opublikowano: 7 lutego 2020, 12:28 Aktualizacja: 7 lutego 2020, 14:36

ING Bank Śląski udostępnia prośbę o przelew BLIK. Dzięki temu użytkownicy aplikacji Moje ING mobile będą mogli wysyłać oraz odbierać prośby o przelew na numer telefonu. Dodatkowo bank wprowadził również możliwość podziału rachunku.

ING udostępnia prośbę o przelew BLIK i podział rachunków

Tym samym ING jest już drugim bankiem w Polsce, który wprowadza podobną usługę – wcześniej prośbę o przelew BLIK udostępnił mBank. Odbiorca może zaakceptować prośbę, po czym pieniądze natychmiast zostają przekazane nadawcy. Otrzymany wniosek może także odrzucić, albo nie robić z nim nic. Po 72 godzinach oczekująca prośba o przelew wygasa.

Prośba o przelew BLIK i podział rachunków w aplikacji Moje ING

To jednak nie wszystkie nowości, które przygotował ING Bank Śląski. W ramach prośby o przelew BLIK klienci mogą skorzystać także z podziału rachunku, co ułatwia proces rozliczania się ze wspólnych zakupów. Użytkownik będzie mógł wybrać grupę kontaktów i dzielić rachunek po równo lub dostosowywać kwoty do poszczególnych odbiorców. Nadawca podziału będzie mógł w wyliczeniach uwzględnić także siebie.

Obie usługi są darmowe. W jednym dniu użytkownik może wysłać maksymalnie 30 próśb o przelew na łączną kwotę 1500 zł. Pojedyncza prośba może być na kwotę do 500 zł. Usługi „Prośba o przelew” i Przelew na prośbę” można w każdej chwili wyłączyć. Wystarczy przejść do szczegółów BLIKA i wybrać „Nie chcę z tego korzystać” przy „Prośba o przelew i podział rachunku” – czytamy w komunikacie.

Polski Standard Płatności, operator BLIKA, twierdzi, że już niedługo kolejne banki wdrożą usługi typu „Request for payment”, gdyż cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ing-udostepnia-prosbe-o-przelew-blik-i-podzial-rachunkow