Już teraz 5,5 mln Włochów mieszkających w 10 największych miastach – takich, jak Rzym, Mediolan, Neapol, Turyn, Palermo, Genui, Bolonia, Florencja, Bari i Katania ma średnio 5 minut do punktu InPost.

InPost ma już 2 tys. paczkomatów we Włoszech

– Ekspansja międzynarodowa to strategiczny kierunek rozwoju Grupy InPost. Jesteśmy obecni na 9 rynkach, w tym również we Włoszech – gdzie postawiliśmy maszynę Paczkomat numer 2 tys.. Tylko w ciągu I kwartału 2024 uruchomiliśmy ponad 250 maszyn Paczkomat, co przekłada się na 22 tysiące nowych skrytek. Podobnie, jak na wszystkich rynkach, także na Półwyspie Apenińskim chcemy stać się liderem w dostawach out-of-home – mówi Rafał Brzoska, założyciel i CEO InPost.

We Włoszech w I kwartale 2024 r. wolumeny przesyłek wzrosły o 41% r/r, co oznacza wzrost przychodów o 39% r/r.

InPost uruchomił również dostawy międzynarodowe w ramach rynku Mondial Relay – dzięki czemu klienci w Hiszpanii i we Włoszech mogą nadawać oraz odbierać przesyłki międzykrajowe. Obecnie usługa dostępna jest dla sklepów internetowych, ale wkrótce zostanie rozszerzona także o klientów detalicznych. Usługa crossborder jest również dostępna między Francją a Włochami, Hiszpanią, Portugalią i krajami Beneluksu.

Ostatnio pisaliśmy, że InPost ma już 7 tys. paczkomatów w Wielkiej Brytanii. W komunikacie firma podawała, że większość mieszkańców Londynu, Birmingham i Manchesteru ma średnio tylko siedem minut spacerem do najbliższej maszyny z logiem InPost.