W 2021 roku Panattoni ukończył dla InPost centra logistyczne o powierzchni blisko 100.000 mkw. w ramach 12 lokalizacji: w Wałbrzychu, Poznaniu, Wrocławiu, Kaliszu, Siedlcach, Goleniowie, Białystoku, Olsztynie, Warszawie i dwa w Krakowie. Ponadto w najbliższych miesiącach Panattoni dostarczy kolejne ponad 85.000 mkw.

Rozwój nowej dzielnicy w Łodzi nabiera rozpędu

Kompleks obejmuje już blisko 550.000 mkw., a w budowie pozostaje niecałe 40.000 mkw. Panattoni dla InPost zagosspodaruje w łódzkim CELH-u ok. 8700 mkw. Obecna realizacja w granicach Łodzi pozwoli na sprawną obsługę klientów w całej aglomeracji. Będzie więc to kolejny ważny krok w rozwoju sieci InPost.

– Mamy rozbudowane zaplecze logistyczne w Polsce, co pozwala nam realizować terminy dostaw do Paczkomatów w formacie D+1. W obecnych czasach efektywne połączenie pracy hubów, transportu i kurierów jest nie lada wyzwaniem – zwłaszcza przy takich wolumenach przesyłek, jakie codziennie realizujemy. Chcemy przedstawić nasze kompetencje w Europie, która od kilku lat boryka się z problemami w realizacji szybkich dostaw – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Central European Logistics Hub to największy w Europie kompleks logistyczny o planowanej powierzchni ponad 600 000 mkw. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Jędrzejowskiej w Łodzi, tuż przy A1 – jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Hub oddalony jest zaledwie 30 km od węzła Łódź Północ, który stanowi skrzyżowanie autostrad A1 i A2.