Teraz dołączyli do nich mieszkańcy Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Gdyni, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Białegostoku, Olszyna, Katowic, Sosnowca, Gliwic, Częstochowy, Bielska-Białej, Radomia, Lublina i Rzeszowa. Przesyłki nadane w obrębie tego samego miasta, które trafią do centrum dystrybucji InPost do godziny 16.00, są dostarczane do paczkomatów InPost w dniu nadania.

Dostawa tego samego dnia do paczkomatów InPost

Dostawa przesyłek InPost w dniu nadania jest możliwa dzięki w pełni zautomatyzowanym oddziałom i kilku tysiącom kolejnych paczkomatów sukcesywnie rozstawianych w nowych lokalizacjach. Firma realizuje także pokaźne inwestycje w procesy oraz infrastukturę IT.

Obecnie doręczamy nawet 3/4 przesyłek w dniu nadania na terenie dwóch pierwszych miast: Warszawy i Łodzi. Dlatego, zgodnie ze złożonymi deklaracjami, teraz rozszerzamy to wyjątkowe udogodnienie na kolejne 18 miast w Polsce. Robiąc rano zakupy z odbiorem w swoim ulubionym paczkomacie klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

We współpracy z GreenWay Polska InPost rozpoczął budowę sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ładowarki mają zostać umieszczone w centrach logistycznych firmy oraz przy paczkomatach. Dodatkowo w Wielkiej Brytanii InPost nawiązał współpracę z eBay, dzięki czemu zakupy realizowane przez platformę będzie można odbierać w paczkomatach.

Swoje własne automaty paczkowe stawia także Poczta Polska, Allegro, Orlen, czy AliExpress. W przypadku Allegro do końca 2022 roku ich sieć ma liczyć już 3 tys. urządzeń.