Voicebot Mat to zaawansowany technologicznie asystent głosowy, które rozpoznaje z jakim tematem dzwoni dany klient InPost i udziela mu odpowiedzi. W przypadku otrzymania nierozpoznanych pytań są one zapisywane i przekazywane do zespołu projektowego. Następnie po przygotowaniu materiału edukacyjnego i przejściu szeregu testów, voicebot zyskuje kolejne funkcje.

Voicebot wesprze infolinię InPost

Jakie sprawy pomoże załatwić klientom voicebot Mat? Przede wszystkim może udzielić informacji na temat statusu przesyłki. Jeśli paczka została wydana do dostarczenia lub umieszczono ją w paczkomacie, voicebot przypomni lokalizację urządzenia oraz wyśle do klienta SMS z kodem odbioru.  W przypadku, gdy klient chce ustalić szczegóły odebrania przesyłki, Mat udostępni numer komórkowy kuriera.

W ramach nowego rozwiązania wdrożono pewne udogodnienia dla klientów. Nie trzeba wpisywać cyfr na klawiaturze, numer przesyłki można podyktować. Voicebot dokonuje szybkiej weryfikacji paczek przypisanych do numeru, z którego dzwoni klient. Przy czym nie ma znaczenia czy klient nadał paczkę lub czeka na jej dostarczenie.

W sytuacji, gdy voicebot nie jest w stanie udzielić odpowiedzi lub klient uzna, że potrzebuje porozmawiać z człowiekiem następuje przełączenie do konsultanta. W przyszłości Mat zdobędzie szerszą wiedzę w zakresie usług InPost. Będzie również mógł zarejestrować problem z przesyłką i poprosić o jego weryfikację.

InPost to kolejna firma, która sięga po rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję do ulepszenia komunikacji z klientami. Na swoją infolinię voicebota wprowadził już m.in. Alior Bank, a także mBank. Głosowi asystenci pomagają klientom w prostych sprawach, z jakimi dzwonią. Ostatnio przy wsparciu Asseco, TU Zdrowie uruchomiło IGĘ – Inteligentną Głosową Asystentkę, która ma za zadanie przyspieszyć proces obsługi klienta.