InPost wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, którym zdarza się prosić znajomych czy rodzinę o odbiór przesyłki z paczkomatu. Od teraz odbiór paczki za pomocą kilku kliknięć można udostępnić na aplikację osoby, która ma odebrać daną przesyłkę.

Jak udostępnić przesyłkę w aplikacji InPost Mobile?

Na początek konieczne jest sparowanie się z użytkownikiem, któremu chcemy udostępnić paczkę. Można to zrobić w aplikacji przechodząc do szczegółów danej paczki. Należy kliknąć „Udostępnij przesyłkę”, następnie „Udostępnij z apki na apkę”, a później „Dodaj użytkownika” i podać numer telefonu osoby, której chcemy udostępnić paczkę. Ostatni krok to wybranie opcji „Generuj kod” i udostępnienie kodu drugiej osobie za pomocą dostępnych komunikatorów.

Aby zyskać dostęp do zarządzania przesyłką, znajomy musi wpisać otrzymany kod w swojej aplikacji. W tym celu powinien wejść w ustawienia, kliknąć „Sparuj użytkownika”, a następnie „Mam kod do sparowania”. Po wpisaniu kodu i wybraniu opcji „Sparuj” sparowana osoba zyska dostęp do przesyłek, które zostały jej udostępnione.

Opisanego procesu sparowania nie trzeba przechodzić za każdym razem. Przy udostępnianiu kolejnych paczek, sparowaną już osobę będzie można wybrać z listy, która wyświetli się po przejściu do opcji  „Udostępnij z apki na apkę”.

Wśród ostatnich nowości od InPost jest także rozszerzenie akcji EkoZwroty o partnerstwo z marką DeeZee. W ramach tej usługi niepotrzebne buty i ubrania można bezpłatnie oddać do dowolnego paczkomatu. Po odpowiednim przygotowaniu rzeczy te trafią do potrzebujących lub zostaną przetworzone na półprodukty.