Flota rowerów elektrycznych i użytkownicy usług Arval będą teraz mieli do dyspozycji ubezpieczenie casco, następstw nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej. Bez podpisywania papierowych dokumentów.

Współpraca insurtechu Cachet i Arval

Cachet to insurtech wywodzący się z Estonii. W zeszłym roku, po wdrożeniu ubezpieczenia OC przeznaczonego dla kierowców taxi w modelu „pay-as-you-drive”, firma udostępniła nowy produkt – ubezpieczenia dla rowerów i hulajnóg. Nowy projekt chroni prywatne rowery oraz te które normalnie są wyłączone z tradycyjnego ubezpieczenia, takie jak małe i średnie wynajmowane floty rowerowe oraz rowery używane w celach zarobkowych przez kurierów. To ubezpieczenie zarówno dla osób indywidualnych, jak i właścicieli flot.

Cachet Rower obejmuje również zdarzenia zwykle wyłączone z ochrony, np. kradzież roweru z ulicy. Przy okazji debiutu tego rozwiązania mogliśmy przeczytać, że suma ubezpieczenia wynosi do 40 tys. PLN.

Po zakończeniu pandemii w kraju nastąpił gwałtowny wzrost użytkowania rowerów i hulajnóg – co sprzyja dynamicznie rozwijającej się gospodarce platformowej i przechodzeniu od posiadania pojazdów do współdzielonych flot.  W 2023 roku władze Warszawy ogłosiły ambitny plan przekształcenia swojego modelu mobilności i stania się tzw. miastem 15-minutowym. Tego typu pomysły będziemy mogli obserwować zapewne także w innych aglomeracjach.