Cachet wycenia składkę na podstawie danych o tym, ile godzin dany kierowca iTaxi jeździ zawodowo, a ile prywatnie oraz tego, czy jeździ bezpiecznie. Osoby z dobrą oceną jazdy mogą liczyć na dużo niższe stawki niż w standardowych polisach komunikacyjnych dla taksówek. Proces zakupu polisy odbywa się z poziomu aplikacji – podanie kilku danych o pojeździe wystarczy, aby w minutę otrzymać ofertę ubezpieczenia na telefon.

Cachet nawiązuje współpracę z iTaxi

Warto przypomnieć, że w maju 2022 roku Cachet wspólnie z PZU wprowadzili na polski rynek nowy produkt ubezpieczeniowy przeznaczony dla przewoźników osób – czyli między innymi Ubera i Bolta. Wycena ubezpieczenia zależy nie tylko od standardowych parametrów ryzyka, ale także od zaawansowanej analityki danych dotyczących tego, jak, ile i w jakich godzinach ktoś jeździ.

– W pewnym sensie nasze firmy były skazane na współpracę. To co nas połączyło, to podobna historia i chęć wprowadzania rewolucyjnych zmian rynkowych. Cachet i iTaxi to firmy technologiczne, które potrafiły wykorzystać dane, aby zapewnić nową wartość dla klientów. Jestem pewna, że kierowcy iTaxi docenią nasze innowacyjne ubezpieczenia, które dzięki wykorzystaniu danych możemy oferować w bardziej przystępnych cenach – komentuje Danuta Żukowska, General Manager CEE w Cachet.

– Dzięki spersonalizowanemu podejściu do wyceny ubezpieczeń, każdy z kierowców otrzyma dedykowaną ofertę, która wprost odpowiada na jego zapotrzebowanie i sposób wykorzystywania pojazdu do wykonywania kursów taxi – mówi Jarosław Grabowski, CEO iTaxi.