O awansie Jacka Kineckiego poinformowała włoska grupa Nexi – właściciel PayPro, czyli spółki-matki Przelewy24. Kinecki jest związany z firmą od 12 lat. Przez ostatnie dwa lata łączył stanowiska członka zarządu PayPro S.A. (P24Dotcard) oraz chief commercial officera (CCO). Z branżą e-commerce i IT związany jest od lat.

Przelewy24 mają nowego prezesa. Został nim Jacek Kinecki

PayPro to jeden z większych fintechów działających na polskim rynku, który od kilku lat jest częścią duńskiej grupy Nets. Z kolei w połowie 2021 roku Nets połączyło siły z włoską grupą Nexi. W efekcie tych zmian pod jedną marką znajduje się wiele powiązanych ze sobą podmiotów. Oprócz Przelewy24 są to także Dotpay, eCard, Polskie ePłatności, czy PayLane.

Przez wiele lat prezesem Przelewy24 był Piotr Kurczewski, ale jakiś czas temu zrezygnował ze stanowiska. Teraz jego miejsce zajmie Jacek Kinecki, który do tej pory pełnił rolę CCO oraz członka zarządu PayPro. Kinecki jest związany z firmą od 12 lat.

W komunikacie czytamy, że na nowym stanowisku Jacek Kinecki będzie odpowiedzialny za strategiczny rozwój biznesu płatniczego, wzmocnienie rozwoju innowacji, kontynuowanie ścieżki wzrostu oraz zapewnienie stabilności i kontynuacji biznesu dla klientów.

Powyższe zdjęcie pochodzi z konferencji Fintech Brunch, organizowanej przez Fintek.pl.