O sprawie pisze Forbes. W nowym biurze Affirm w przyszłym roku powinno już pracować około 100 osób. Będą one tworzyć nowe produkty dla amerykańskiego fintechu, ale na razie jego oferta nie pojawi się nad Wisłą. Affirm skupia się na rozwoju w Stanach Zjednoczonych.

Fintech BNPL Affirm otwiera biuro w Warszawie

Affirm współpracuje z takimi gigantami jak Amazon, Walmart, Apple, czy Target. W bieżącym roku fintech zadebiutował także na giełdzie. To jeden z największych graczy na rynku BNPL – obok takich spółek jak Klarna, Afterpay, Zip, czy PayPal. Firma zatrudnia prawie 2 tys. pracowników.

W ciągu roku fiskalnego wartość transakcji zrealizowanych za pomocą Affirm wyniosła już 8,3 mld USD, a z rozwiązań fintechu skorzystało 7,1 mln klientów – czytamy w wywiadzie, którego Ryszard Szopa udzielił serwisowi Forbes.

Na razie nie wiadomo kiedy rozwiązania Affirm będą dostępne dla polskich klientów. Nad Wisłą działa już jednak kilka dużych spółek BNPL – takich jak Twisto (należące do Zip), PayPo, Klarna, Mokka, czy Allegro Pay. Najkrótszy staż nad Wisłą ma Klarna, która ostatnio udostępniła swoje odroczone płatności także w sklepach stacjonarnych H&M – integrując się ze sklepową aplikacją.