Swoją karierę bankową Joanna Erdman rozpoczęła w Grupie Pekao SA. Była również współzałożycielką mBanku – pierwszego wirtualnego banku w Polsce, działającego obecnie w Polsce, Czechach i na Słowacji. Doradzała także w European Payment Advisory Commitee oraz w Visa Client Council.

Fundacja Polska Bezgotówkowa ma nowego prezesa

Współtworzyła takie marki jak MultiBank, Orange Finanse, BLIK, mojeID. Przez wiele lat działała na rzecz sektora finansowego w ramach Związku Banków Polskich, w tym pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Wydawców Kart Bankowych.

Joanna Erdman jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Przywództwo w innowacjach. Posiada również tytuł Master of Business Administration (MBA) Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania oraz University of Maryland.

W składzie zarządu Fundacji pozostaje Zbigniew Wiśniewski – wiceprezes zarządu odpowiedzialny za obszar sprzedaży, operacji oraz kontaktów z agentami rozliczeniowymi.

Fundacja Polska Bezgotówkowa obchodzi w tym roku 5-lecie swojej działalności. Od początku istnienia zajmuje się upowszechnieniem i promocją obrotu bezgotówkowego w Polsce wśród małych, średnich i mikroprzedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego i związków wyznaniowych, a także podnoszeniem wiedzy obywateli na temat mechanizmów obrotu bezgotówkowego, jego bezpieczeństwa i zasad ekonomii.