Kwota dodatkowej inwestycji nie została jednak ujawniona. Plaid zostało dofinansowane przez należące do JP Morgan Private Capital Growth Equity Partners i Amex Ventures (część American Express).

Fintech Plaid wsparty przez JP Morgan i American Express

Wiele wskazywało na to, że w 2020 roku Plaid zostanie przejęte przez Visa za 5,3 mld USD, ale ostatecznie akwizycja została zablokowana przez amerykański departament sprawiedliwości. Chodziło o kwestie antymonopolowe. Teraz po ostatniej rundzie inwestycyjnej wartość Plaid wzrosła do 13,5 mld USD, a teraz fintech został dodatkowo wsparty przez takich znaczących graczy jak JP Morgan i American Express.

AmEx to dotychczasowy inwestor Plaid, ale dla JP Morgan to pierwsza inwestycja w tą spółkę.. To o tyle ciekawe, że Jamie Dimon, CEO JP Morgan, niedawno głosił dość krytyczne tezy na temat fintechów, oskarżając je o to, że nieodpowiednio zarządzają otrzymanymi danymi.

W kontekście nieudanego przejęcia Plaid przez Visa warto przypomnieć, że pod koniec czerwca bieżącego roku Visa ogłosiła akwizycję Tink za 1,8 mld euro. Tink to europejski konkurent Plaid, który również działa na rynku otwartej bankowości.