Raport 100%

Sektor FinTech dotyka wielu obszarów współczesnej gospodarki i jest jedną z jej kluczowych arterii – zarówno z punktu widzenia biznesu, jak i konsumentów. Branża ta stoi jednak przed wieloma wyzwaniami. Chodzi o wysoką inflację, ograniczenia przepływów pieniężnych czy ostrożne nastroje wśród inwestorów. Jednym z głównych problemów jest ogólny brak kapitału spowodowany ostatnimi zawirowaniami na światowych rynkach.

Raport „Stan …#Tech w Polsce 2023” jest dostępny pod tym linkiem.

Raport „Stan …#Tech w Polsce 2023” – co w nim znajdziecie?

Dostrzegając znaczenie sektora FinTech i branży nowoczesnych technologii jako redakcja Fintek.pl postanowiliśmy przygotować raport. „Stan #Tech w Polsce 2023”. To kompleksowa publikacja opisująca trendy, wyzwania i perspektywy dla takich obszarów jak FinTech, PayTech, BankTech, InsurTech, LendTech, GovTech, Blockchain, czy Metaverse. W raporcie wypowiedzieli się wiodący eksperci, reprezentujący zarówno administrację publiczną, jak i największe biznesy.

Nasz raport to nie tylko komentarze dotyczące wspomnianych wyżej sektorów. Wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego przeprowadziliśmy badanie, w którym zapytaliśmy generację Z o to jak postrzega branżę FinTech, czy chciałaby w niej pracować i jakie doświadczenia posiada w korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań finansowych.

Generacja Z, czyli osoby urodzone od około roku 1995 do 2012, to grupa, która będzie kształtowała rynek pracy w ciągu najbliższych lat. Część z tego pokolenia dopiero zaczyna swoją pierwszą pracę, a inne osoby pokonują kolejne szczeble swojej kariery.

Branżę FinTech, jak i wiele innych sektorów, czeka zmiana pokoleniowa. Młodzi wchodzą na rynek pracy i dotyczy to również fintechów, banków, ubezpieczycieli, czy firm technologicznych. Dlatego tak ważne jest poznanie ich świadomości i nastawienia dotyczącego branży FinTech. Czy korzystają z takich rozwiązań? Co wiedzą o branży FinTech? Skąd czerpią tą wiedzę? Czy wiążą swoją przyszłość z tym sektorem? Ile chcieliby zarabiać? O to wszystko zapytaliśmy uczestników badania.