Stara wersja aplikacji będzie aktywna do 2 października bieżącego roku. Od tego dnia klienci nie będą mogli w niej wykonać już żadnych transakcji, a jedynie przejść na nową wersję.

Nowe funkcje w aplikacji Santander mobile

Jedną z głównych zmian w nowej aplikacji Santander mobile będzie wprowadzenie domyślnie mobilnej autoryzacji dla wszystkich klientów. Dzięki temu transakcje nie muszą być potwierdzane kodem SMS. Wystarczy autoryzacja za pomocą kodu PIN w aplikacji lub biometrycznie – odciskiem palca albo skanem twarzy.

Ważną nowością jest również kalkulator śladu węglowego. Klienci będą mogli zapoznać się z tym, czym tak naprawdę jest ślad węglowy oraz jak ich codzienne nawyki zakupowe wpływają na środowisko. Od kilku miesięcy takie rozwiązanie jest dostępne w internetowym serwisie transakcyjnym Santandera – teraz pojawi się także w aplikacji. Dodatkowo klienci firmowi korzystający z aplikacji uzyskają dostęp do BLIKA.

Ciekawe funkcje aplikacji Santander mobile:

  • Personalizacja umożliwia dostosowanie wyglądu pulpitu do swoich potrzeb, użytkownik sam wybiera powitanie, język, zdjęcie, tapetę i skróty.
  • Tryb dyskretny pozwala na ograniczenie widoczności danych dot. naszych finansów na przykład w miejscach publicznych.
  • Dzięki możliwości odkrycia numeru karty oraz kodu CVV2/CVC2 użytkownicy mogą korzystać z płatności internetowych bez fizycznej karty plastikowej i wykonywać szybsze przelewy dzięki opcji ulubionych odbiorców.
  • Dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą dostępna jest opcja płatności BLIKiem.
  • Klienci mogą zapoznać się z szacunkowym śladem węglowym na podstawie kategorii wydatków. Funkcje szacowania śladu węglowego można wyłączyć w aplikacji. W ramach tej funkcji klienci będą mogli korzystać z porad, jak zmieniać codzienne nawyki na bardziej ekologiczne.