–Dzięki wprowadzeniu płatności okiem połączymy nie tylko bezpieczeństwo, ale też nowoczesność i wygodę miłośników kina. Jesteśmy nie tylko otwarci na nowatorskie zjawiska w kinie, ale też na nowe technologie, dlatego przystąpiliśmy do pilotażu z PayEye – mówi Daniel Ratuszniak, dyrektor Kina Nowe Horyzonty.

Pierwsze takie kino na świecie

Tym samym wrocławskie Kino Nowe Horyzonty, prezentujące kino artystyczne jest pierwszym kinem na świecie, w którym bilet można zakupić płacąc jednym spojrzeniem.

– Kino Nowe Horyzonty to nie tylko ważny partner, ale też miejsce, które wytyczna nowe kierunki w prezentacji interesującego repertuaru, intuicyjnej i przyjaznej obsługi klienta. Te wartości są i nam bliskie, dlatego cieszymy się, że KNH to 150. miejsce na mapie płatności okiem. Działamy dopiero od roku i choć planowaliśmy pierwotnie pilotaż przeprowadzić w kilkudziesięciu miejscach, to liczba 150 partnerów jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i wyrazem zaufania – mówi Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

Z okazji roku pilotażu PayEye wspólnie z Kinem Nowe Horyzonty przygotowało specjalną niespodziankę. Od 24 do 30 czerwca do każdej ze 150 pierwszych transakcji okiem dodany zostanie pojedynczy voucher na film repertuarowy w prezencie.

Fintech PayEye wprowadził płatność okiem do komercyjnego zastosowania dokładnie 24 czerwca 2020 r. Pilotaż prowadzony jest na szeroką skalę we Wrocławiu i jego okolicach, a pierwszą płatność okiem zrealizowano we wrocławskim Sushi Naka Naka. Od tego czasu liczba punktów wzrosła do 150. Już dziś płatność możliwa jest m.in. w restauracjach, kawiarniach, supermarketach, hotelach, aquaparku i basenach, salonach piękności, a nawet w kasie MPK, czy przychodni.