Przedsiębiorca, który chciałby płacić BLIKIEM, powinien zalogować się do Alior Mobile jako klient biznesowy i aktywować tę usługę. Może to zrobić na dwa sposoby – wybierając w Alior Mobile opcję BLIK widoczną na pulpicie lub w ustawieniach aplikacji. Podczas aktywacji usługi należy wskazać rachunek firmowy, podstawowy lub pomocniczy, który ma zostać powiązany z BLIKIEM.

BLIK dostępny dla klientów biznesowych Alior Banku

Dzienny domyślny limit płatności BLIKIEM wynosi 5 tys. zł. Klient może go samodzielnie zmienić w bankowości internetowej Alior Online. Maksymalna kwota limitu to 20 tys. zł.

Transakcje BLIKIEM w Internecie i terminalach POS są bezpłatne dla klientów. Wysokość opłat za wypłaty w bankomatach za pomocą usługi BLIK jest dostępna w Tabeli Opłat i Prowizji.

Od kwietnia do czerwca 2023 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali 426 mln transakcji o wartości 57,9 mld zł. W analizowanym okresie najdynamiczniej rosła liczba przelewów na telefon BLIK. Polacy skorzystali z tej usługi aż 100 mln razy. Rosnącym zainteresowaniem użytkowników cieszyły się również płatności zbliżeniowe BLIK. W drugim kwartale 2023 r. zapłacono w ten sposób 32,5 mln razy – to dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2022 roku.