Hotailors to polski startup, który stworzył rozwiązanie SaaS oparte na sztucznej inteligencji, pomagające rezerwować, organizować, nadzorować i rozliczać wyjazdy pracownicze. Dzięki ofercie AXA Partners, klienci spółki mogą kupić ubezpieczenie podróży służbowej.

Hotailors i AXA Partners wprowadzają ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Hotailors we współpracy z AXA Partners udostępnia nowe, rozszerzone ubezpieczenie podróży służbowych. Obejmuje ono sytuacje, w których klienci nie będą mogli z przyczyn od nich niezależnych zrealizować wyjazdu. Ochrona zadziała nawet, gdy jest już za późno na odwołanie rezerwacji hotelu czy anulowanie biletu lotniczego.

Składka za ubezpieczenie podróży służbowych od kosztów rezygnacji wynosi 10 proc. kosztów podróży. Natomiast zwrot w przypadku, gdy wyjazd nie jest możliwy, obejmuje 90 proc. wartości poniesionych opłat na bilety i rezerwacje hotelowe.

Ubezpieczenie obejmuje nie tylko zachorowanie pracownika, jego bliskich czy kontrahenta, ale również inne zdarzenia losowe, które są możliwe do udokumentowania, np. odmowa wydania wizy albo cofnięcie pracownika z granicy. Polisę można zakupić równolegle z procesem rezerwacji hotelu czy biletów lotniczych.

– To ubezpieczenie ogromnie poprawia bezpieczeństwo finansowe firm, które organizują podróże służbowe. Dzięki niemu klient ma gwarancję maksymalnej elastyczności swojej podróży i możliwość jej anulowania w każdym momencie. W przypadku naszych klientów, którzy wysyłają w delegacje setki czy tysiące pracowników skala oszczędności może być ogromna – mówi Filip Błoch z Hotailors.