Klienci Revolut Stays po opłaceniu noclegu otrzymują zależnie od planu do 10% cashbacku. Biorąc pod uwagę średni wydatek na pobyt, kwota cashbacku wynosi średnio ok. 227 zł. Dodatkowo, funkcja Stays oferuje brak opłaty rezerwacyjnej, a także możliwość odroczenia płatności (BNPL) i uregulowania jej w obiekcie.

Do użytkowników Revolut Stays trafiło 9 mln zł cashbacku

– 4 dni temu lato dobiegło końca, ale to dziś świętujemy Światowy Dzień Turystyki. Revolut wypłacił klientom 9 mln zł z tytułu cashbacku od dokonanych rezerwacji. To ekwiwalent 13 tysięcy darmowych noclegów. Patrząc na wzrost ilości noclegów wykupywanych na 4 kwartał bieżącego roku, ta kwota ma szansę znacznie się powiększyć – mówi Stefan Bogucki, Communications Manager, Revolut w Polsce.

– Revolut wywodzi się ze społeczności osób, które kochają podróże. Ta grupa klientów dała nam pierwszy impuls do rozwoju. Dlatego, już niebawem, udostępnimy w Revolut Stays kolejne atrakcyjne usługi – dodaje Stefan Bogucki.

Jakie zagraniczne destynacje wiodły prym w sezonie letnim?

Latem za granicę wyjechało blisko 600 tys. polskich klientów Revolut (+72% r/r). Najczęściej wybieranym przez nich kierunkiem były Włochy (+81% r/r).  Urlop w słonecznej Italii spędziło 85 tys. klientów Revolut z Polski, którzy wydali na ten cel 150 mln zł. Druga była Chorwacja z 73 tys. odwiedzających, którzy nad Adriatykiem zostawili 125 mln zł. Podium zamyka Hiszpania z 46 tys. gości i ich wydatkami w kwocie 92 mln zł.

Natomiast wśród miast, do których najchętniej wybierali się polscy klienci Revolut w okresie czerwiec-sierpień przez funkcję Stays były kolejno: Warszawa, Kraków, Wrocław, Berlin, Praga, Gdańsk, Wiedeń, Poznań, Katowice i Amsterdam.

A jakie destynacje są najbardziej preferowane tej jesieni? Najwięcej rezerwacji na okres wrzesień-listopad dokonanych z pomocą funkcji Stays przypadło na kolejno: Warszawę, Gdańsk, Rzym, Wiedeń, Kopenhagę, Pragę, Berlin, Wenecję, Bangkok i Nowy Jork.

Polska znalazła się też wśród dziesięciu najchętniej wybieranych destynacji globalnie, wśród klientów Revolut Stays (9 miejsce). Wśród miast, globalnie, w pierwszej piątce znalazła się Warszawa (4 miejsce za Londynem, Barceloną i Paryżem).