Co oferuje usługa Stays? Polscy klienci mają otrzymać dostęp do atrakcyjnych cen z rynku turystycznego, bez opłat rezerwacyjnych ze strony Revolut (obowiązują jednak ceny i opłaty pobierane przez stronę udostępniającą miejsce pobytu). Użytkownicy otrzymają dodatkowo natychmiastowy cashback nawet do 10%. Cały proces będzie dostępny w aplikacji mobilnej.

Revolut Stays – nowe rozwiązanie już w Polsce

Revolut Stays - Zakopane, Sopot - light

O uruchomieniu funkcji Revolut Stays pisaliśmy na Fintek.pl już kilka miesięcy temu. Na początku rozwiązanie było dostępne tylko dla klientów w Wielkiej Brytanii, ale teraz mogą skorzystać z niego także użytkownicy nad Wisłą. Niebawem w aplikacji mają pojawić się kolejne funkcje dla podróżujących.

Na przełomie kwietnia i maja b.r. Revolut zapytał 12 tys. klientów, w tym 2 tys. z Polski, o plany odnośnie urlopu. 80% zapytanych klientów z Polski odpowiedziało, że chce wyruszyć za granicę najszybciej jak to możliwe. I tak się stało. Ponad 480 tys. polskich klientów Revolut w okresie czerwiec-październik b.r. wyjechało za granicę (+92% r/r). Ich średnie wydatki wyniosły 2167 zł na osobę i były wyższe o 12% niż rok temu i o 6% niż przed pandemią, w 2019 r.

W ostatnim czasie brytyjski fintech rozwijał także swoje usługi bankowe. We wrześniu Revolut Bank zwiększył limit w udzielanych w pełni online kredytach z 50 do 100 tys. PLN i wydłużył okres spłaty, o który mogą wnioskować klienci, z 5 do 8 lat. Bank zwiększył też limit kredytowy w oferowanych w Polsce kartach kredytowych z 20 do 50 tys. PLN.