Wcześniej podobną platformę uruchomił PKO Bank Polski – wspólnie z hiszpańskim startupem WeGrant. W ramach pilotażu, który potrwa do końca 2024 roku, z narzędzia ma skorzystać bezpłatnie 2 tys. firm.  W komunikacie Banku Pekao czytamy, że jego platforma „Fundusze z Żubrem” została przygotowana samodzielnie.

Wyszukiwarka dotacji unijnych od Banku Pekao

Dzięki platformie i wyszukiwarce dotacji, przedsiębiorcy mogą przeszukiwać dostępne programy dotacyjne, które mają za zadanie wspierać ich inicjatywy rozwojowe. Dostępne środki unijne, w tym środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), mają stanowić ogromną szansę dla przedsiębiorstw, szczególnie w obszarze innowacji i transformacji energetycznej – czytamy w komunikacie.

Wyszukiwarka dotacji unijnych Banku Pekao S.A. jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników na platformie „Fundusze z Żubrem”: www.pekao.com.pl/fundusze-europejskie

Ostatnio Bank Pekao umożliwił wnioskowanie o Kartę Kredytową z Żubrem online, a pośrednictwem strony internetowej. Karta jest dostępna w modelu abonamentowym w trzech pakietach. Osoby wnioskujące o limit do 7 tysięcy złotych mogą złożyć wniosek całkowicie zdalnie, bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających dochody.

Z kolei aplikacja PeoPay od Banku Pekao obchodziła ostatnio swoje 11 urodziny – bank pochwalił się, że posiada już 4 mln aktywnych aplikacji.