Europejska mapa fintechu to komponent platformy, którą Komisja Europejska zapowiedziała w Strategii Cyfrowych Finansów (Digital Finance Strategy) z 2020 roku. Mapa ma stanowić część Digital Finance Observatory, poświęconego zbieraniu danych na temat wydarzeń, regulacji i ekosystemu.

Trwają prace nad Europejską mapą fintechu

Fundacja FinTech Poland jako członek European Digital Finance Association została poproszona o pomoc w dostarczeniu danych do mapy dotyczących polskich fintechów. Dlatego wspólnie z Cashless.pl zwracamy się do firm z sektora fintech o przekazanie krótkiej informacji, którą później udostępnimy Komisji Europejskiej – przekazała fundacja na Facebooku.

Polskie fintechy mogą zgłaszać się za pomocą formularza dostępnego pod tym linkiem. Zgłoszenia należy przekazywać do 4 kwietnia 2022 roku. Na stronie ankiety czytamy, że jej wypełnienie nie zajmie więcej niż około 10 minut, a Komisja Europejska prosi jedynie o podstawowe dane. 

Jak zapewniają organizatorzy zapisów, uczestnictwo w tej inicjatywie pomoże efektywniej dotrzeć do partnerów i klientów w całej Europie. Docelowy adres nowej mapy to: digital-finance-platform.ec.europa.eu