Partner serwisu Visa dla biznesu

Komputer dla ucznia – trwa zbiórka Fundacji Impact na komputery dla uczniów do nauki online

Fintek
Fintek
#Fintech#Koronawirus
Opublikowano: 25 marca 2020, 13:09 Aktualizacja: 25 marca 2020, 13:09

Fundacja Impact rozpoczęła zbiórkę, której celem jest zebranie środków na zakup komputerów z dostępem do Internetu i przekazanie ich najbardziej potrzebującym uczniom z polskich szkół. Zdecydowała się również sama już teraz przekazać 50 komputerów. Pierwszy sprzęt trafi do uczniów jeszcze w tym tygodniu. 

Szkoła

Zbiórka pieniędzy ruszyła w sobotę 21 marca, odbywa się w za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl i potrwa do końca miesiąca.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 r. 83,1% gospodarstw domowych posiadało w domu przynajmniej jeden komputer. Wskaźnik ten z roku na rok systematycznie zwiększa się, jednak w coraz wolniejszym w tempie. W porównaniu z rokiem 2018 wzrósł on o 0,4 p. proc. Oznacza to, że nadal 17 proc. takiego komputera nie posiada. Organizator akcji zdecydował rozpocząć pomoc od kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej ze 100 najbiedniejszych gmin w Polsce.

Pomoc dla uczniów bez dostępu do Internetu

Każdego dnia w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o uczniach dla których brak komputera z dostępem do Internetu jest barierą dzielącą ich od udziału w zajęciach e-learningowych przygotowywanych przez szkoły. Problem wykluczenia cyfrowego dotyka dzieci z najbiedniejszych rodzin. Dzieci, dla których wartość edukacji publicznej jest relatywnie najwyższa.

– Jesteśmy w kontakcie z dyrektorami szkół i zbieramy informacje o zapotrzebowaniu. Chcemy dotrzeć do jak największej grupy potrzebujących i wesprzeć dzieci w nauce online. Potrzebne jest nam do tego zaangażowanie jak największej ilości osób. Liczy się każda złotówka. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji osoby prywatne, ale również firmy – mówi Lidia Roman z Fundacji Impact.

Fundacja Impact jeszcze w tym tygodniu przekaże komputery najbardziej potrzebującym. Pierwszy sprzęt trafi do szkół w Chrzanowie, Raciborzu i Jaworznie. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/exv82j


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

komputer-dla-ucznia-trwa-zbiorka-fundacji-impact-na-komputery-dla-uczniow-do-nauki-online