Wesprze ona zespół swoim doświadczeniem w zakresie analityki danych oraz będzie odpowiadać za dostosowywanie rozwiązań analitycznych i biznesowych do konkretnych potrzeb  klientów — w tym za budowę dedykowanych modeli, zagregowanych reguł i systemów scoringowych dla poszczególnych branż.

Z Experiana do Kontomatika

Sikorska przychodzi do Kontomatika z bogatym doświadczeniem; pracowała jako lider w uznanej firmie zajmującej się analizą danych i sporządzaniem raportów kredytowych, Experian. Jako lider zespołu na region CEE, Sikorska była odpowiedzialna za współpracę z klientami i projektowanie i wdrażanie rozwiązań analitycznych. Jej obszarami specjalizacji są procesy zarządzania ryzykiem, optymalizacja procesów windykacyjnych oraz przeciwdziałanie nadużyciom.

W ostatnich latach specjalizowała się we wdrożeniach narzędzi analitycznych na danych alternatywnych, co pomogło zwiększyć efektywność i automatyzację systemów ryzyka i przeciwdziałania oszustwom w Experianie.

Experian to amerykańsko-irlandzka firma zajmująca się analizą danych i raportami kredytowymi, która gromadzi informacje o ponad miliardzie osób i firm. Uznawana za jedną z „wielkiej trójki” agencji zajmujących się sporządzaniem raportów kredytowych, Experian oferuje usługi kredytowe i analityczne w 37 krajach.

Ponad dekada w analityce danych i zarządzaniu zespołem

Już przed rozpoczęciem pracy w Experianie Sikorska tworzyła CV, które obejmowało obszerną pracę w analityce danych i sektorze finansowym. W 2018 roku pracowała jako Business Development Manager w polskiej firmie informatycznej Sii, gdzie pełniła funkcję lidera zespołu kompetencji data science, wspierając klientów w tworzeniu rozwiązań analitycznych.

Wcześniej przez pięć lat Sikorska była  menedżerem ds. rozwiązań biznesowych w SAS Institute, firmie dostarczającej oprogramowanie do analiz biznesowych. Tam zapewniała wiedzę specjalistyczną w zakresie oszustw i inicjatyw przeciwdziałania praniu pieniędzy dla instytucji bankowych i finansowych; kierowała zespołem data science świadczącym usługi i konsulting w branży finansowej; projektowała strategie zwalczania oszustw i przeciwdziałania wyłudzeniom; oraz modelowała procesy decyzyjne z wykorzystaniem uczenia maszynowego, eksploracji danych, analizy sieci społecznościowych i eksploracji tekstu.

Doświadczenie Igi w analityce danych dla firm konkuruje z jej czasem spędzonym w sferze akademickiej; przez 12 lat pracowała jako pracownik naukowy, konsultant i wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Sikorska uzyskała tytuł magistra i doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz tytuł Master of Science in Analytics  na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej w Stanach Zjednoczonych, w Institute for Advanced Analytics.