Kontomatik to fintech z polskim rodowodem, który powstał w 2009 roku. Dzięki rozwiązaniom z zakresu otwartej bankowości firma importuje, analizuje i kategoryzuje dane bankowe w czasie rzeczywistym. Dane uzyskane dzięki API Kontomatik mogą zostać wykorzystane do identyfikacji tożsamości klienta, szczegółowej oceny zdolności kredytowej, precyzyjnej segmentacji lub analizy zachowań finansowych.

Potencjał otwartej bankowości

W rozmowie z Rafałem Nowickim mówiliśmy dużo o scoringu kredytowym, wykorzystaniu danych bankowych oraz możliwościach jakie tego typu dane oferują. Jakie są inne zastosowania scoringu transakcyjnego i danych bankowych? Poza konwencjonalnym wykorzystaniem w procesie pożyczkowym? W jaki sposób rozwiązania open bankingowe przyczyniają się do redukcji kosztów transakcyjnych? Jak będzie wyglądał rozwój otwartej bankowości? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedział Rafał Nowicki.

Z Rafałem Nowickim rozmawiał Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl. Podcast można znaleźć na YouTube, SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.