SaaS Labs – amerykańsko-indyjski startup tworzący platformy komunikacyjne w chmurze, wspierany przez Base10, Eight Roads Ventures i Sequoia zainwestował w krakowski CallPage nabywając 100% udziałów.

Dwa startupy łączą siły w drodze po miliard

CallPage to krakowski startup, założony w 2015 roku przez Rossa Knapa, Sergeya Butko i Andriya Tkachiva. Dotychczas wspierany był przez znane fundusze VC takie jak: TDJ Pitango Ventures, Innovation Nest, Market One Capital, bValue oraz przez fundusz Uno Capital.

Z usług CallPage na całym świecie korzysta już ponad 1000 dużych i średniej wielkości firm z różnych branż. Firma współpracuje między innymi z UPC, Docplanner, Inpost, Medicover i innymi markami na całym świecie. Spółka została wyróżniona w prestiżowych konkursach takich jak UPC Think Big, Aulery oraz Orzeł Innowacji. Prezes spółki Ross Knap trzykrotnie był na liście Forbes 30 under 30.

Głównym produktem CallPage jest działający w modelu SaaS system, przeznaczony do zwiększenia liczby połączeń telefonicznych ze stron internetowych. System umożliwia namierzanie i oddzwanianie do osób odwiedzających stronę internetową firmy, w ciągu zaledwie 28 sekund od rozpoczęcia wizyty przez potencjalnego klienta.

I właśnie to polskie przedsiębiorstwo zostało przejęte przez SaaS Labs, czyli amerykańsko-indyjski startup założony w 2016 r. przez Gaurava Sharma. Firma ta opracowuje produkty dla działów sprzedaży, marketingu, jak i callcenter w celu zwiększenia ich efektywności. Jej główne produkty to Justcall, Helpwise oraz Callroot. Spółka ma ponad 6000 klientów na całym świecie i pozyskała ponad 50 mln dolarów dofinansowania od Base10, Eight Roads Ventures i Sequoia.