Rozporządzenie wykonawcze może zawierać dyrektywę dla wszystkich agencji rządowych, aby dokonały przeglądu polityki względem kryptoaktywów i wstrzymały wszelkie spory sądowe dotyczące kryptowalut. O sprawie pisze Bloomberg.
Trump przygotowuje rozporządzenie wykonawcze dla kryptowalut
W obliczu szeregu działań egzekucyjnych SEC i przypadków oszustw, takich jak saga FTX, branża kryptowalut skierowała swój wzrok na Waszyngton, a firmy takie jak Coinbase i Ripple przekazały ogromne sumy na komitety polityczne wspierające kandydatów pro-kryptowalutowych podczas wyborów w USA w 2024 roku. Zarówno Ripple, jak i Coinbase przekazały również darowizny na rzecz komitetu inauguracyjnego Trumpa.
Wygrana Trumpa w wyborach w listopadzie spowodowała gwałtowny wzrost ceny Bitcoina, która w grudniu po raz pierwszy przekroczyła granicę 100 tys. USD, ponieważ inwestorzy detaliczni i instytucjonalni postawili na to, że przyszły prezydent wprowadzi bardziej wspierający reżim regulacyjny dla sektora kryptowalut.
Prezydent zdecydował się już zatrudnić byłego dyrektora operacyjnego PayPal i zwolennika kryptowalut Davida Sacksa w roli „White House AI and Crypto Czar”.
Wspomniane wcześniej Ripple rozpoczęło wdrażanie swojego stablecoina RLUSD na globalnych giełdach Uphold, Bitso, MoonPay, Archax i CoinMENA. Kolejne giełdy mają pojawić się już niebawem. RLUSD to stablecoin klasy korporacyjnej denominowany w dolarach amerykańskich. Ma on oferować wsparcie dla natychmiastowych płatności, konwersji walut fiat na kryptowaluty i tokenizacji aktywów.
Z kolei Coinbase, jedna z największych platform służących do handlu kryptowalutami, ogłosiła integrację z Apple Pay. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą kupić kryptowaluty bezpośrednio z poziomu aplikacji, za pomocą popularnego systemu płatności Apple Pay.