Aplikację PolCard Go można zainstalować na smartfonie lub tablecie z funkcją NFC i systemem Android w wersji 8.1 lub wyższej. W ramach tej współpracy kurierzy GLS mogą korzystać z rozwiązania PolCard Go na ponad 2000 urządzeń.

Softpos PolCard Go dla kurierów GLS

Softpos PolCard Go został zaprojektowany między innymi z myślą o przedsiębiorcach, ich partnerach oraz współpracownikach, którzy nie chcą nosić przy sobie dodatkowych urządzeń płatniczych. Bardzo dobrze sprawdza się ona np. w branży kurierskiej. Kurierzy wszystkie niezbędne narzędzia do przeprowadzenia transakcji mogą mieć na swoich telefonach – czytamy w komunikacie.

Dodatkowo GLS skorzystał z możliwości integracji własnej aplikacji kurierskiej z PolCard Go. To zautomatyzowało cały proces opłacania przesyłki, który od teraz nie wymaga od kuriera m.in. ręcznego wpisywania kwoty pobrania.

Aplikacja PolCard Go eliminuje konieczność drukowania papierowych potwierdzeń transakcji. Każde z nich jest dostępne na stronie internetowej GLS wraz z danymi przesyłki, której płatność dotyczyła. Nie ma też potrzeby okresowej wymiany terminala, czy towarzyszących mu akcesoriów.

Wcześniej z softposa od PolCard zaczęli korzystać kurierzy DHL. Aplikacje otrzymało 4900 kurierów spółki. W komunikacie mogliśmy przeczytać, że jest to największe wdrożenie terminala aplikacyjnego w Europie zrealizowane przez tego agenta rozliczeniowego.