Zgodnie z umową inwestycyjną, Finelf nabył 100 proc. udziałów spółki Adepto, działającej w obszarze tzw. lead generation (proces pozyskiwania danych kontaktowych potencjalnych klientów, zwykle adresów e-mail, czy też numerów telefonów) oraz pośrednictwa finansowego w segmencie FinTech.

Ledntech Finleaf z nowymi udziałowcami

Adepto jest właścicielem serwisów: superloans.pl, bankipromocje.pl, a także udzielamy.pl. Prowadzi także własną sieć afiliacyjną, a także współpracuje z firmami pożyczkowymi, bankami oraz domami mediowymi.

Digitree Group, White Morecra Limited i OPOKA Q Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zdecydowały się sprzedać część posiadanych udziałów spółki Adepto, a pozostałą część wnieść jako wkład niepieniężny na pokrycie nowych, wyemitowanych na tę okoliczność udziałów Finelf. Tym samym wkrótce będą posiadać łącznie 12 proc. w kapitale zakładowym tej spółki – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że spółka Finelf zajmuje się pośrednictwem usług i produktów z szeroko pojętej branży finansowej w Polsce, Hiszpanii i Meksyku. Spółka udziela wsparcia w wyborze produktów finansowych takich jak: pożyczki gotówkowe, kredyty czy faktoring. Prowadzi działania w Internecie, korzystając m.in. z narzędzi marketingowych i lead generation, oferując klientom doradztwo i rozwiązania finansowe za pomocą takich marek jak „Czerwona Skarbonka”.

Przejęcie udziałów Adepto pozwolić ma na bardziej dynamiczny rozwój Finelf, dalszą rozbudowę portfolio produktowo-usługowego oraz zwiększanie skali działania i wartości spółki. Tym samym Finelf pomnoży nie tylko kompetencje i zasoby, powyższe pozwoli również na lepszą monetyzację ruchu czy synergie organizacyjne.

Bliska współpraca obu spółek przełoży się na zwiększanie dotychczasowego potencjału i ich skali działalności. W konsekwencji, Finelf planuje osiągnięcie w 2022 roku skonsolidowanych przychodów powyżej 10 mln zł i uzyskanie wysokiej rentowności operacyjnej – czytamy w komunikacie.