Obecnie lendtech planuje dalszy rozwój i debiut na rynku NewConnect. Współpraca pomiędzy Fintek.pl a Wealthon obejmuje działania komunikacyjne takie jak realizacja serii podcastów, wywiadów oraz artykułów eksperckich. Za realizację projektu odpowiedzialna jest agencja KLANG! Media.

Wealthon nawiązuje współpracę z Fintek.pl

– Jesteśmy pierwszym tego typu podmiotem w Polsce. Chcielibyśmy powtórzyć sukces amerykańskich startupów na polską skalę. Docelowo chcielibyśmy stworzyć w Polsce nowoczesny bank dla przedsiębiorców z prawdziwego zdarzenia, oferujący w online szeroki wachlarz usług odpowiadających na bieżące potrzeby przedsiębiorców – komentuje Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon.

Wealthon, założony i rozwijany przez Aleksandra Majchrzaka oraz wspierany przez twórców Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i Business linków Jacka Aleksandrowicza i Mariusza Turskiego, we wrześniu tego roku pozyskał 3 mln PLN od prywatnych inwestorów na rozwój produktów wspierających polskich przedsiębiorców. Co więcej, LendTech planuje debiut spółki na rynku NewConnect w 1 kwartale 2021 roku. Ciekawe doświadczenia oraz know-how nabyte podczas rozwoju firmy  mogą stanowić cenne źródło wiedzy eksperckiej, co jest dla redakcji Fintek.pl bezpośrednim powodem do rozpoczęcia współpracy.

– Rynek produktów finansowych dedykowanych przedsiębiorcom w ostatnich latach rośnie w siłę. Na Fintek.pl chcemy pokazać to zjawisko. Jednym z innowacyjnych podmiotów oferujących tego typu rozwiązania jest Wealthon. Stąd  decyzja o nawiązaniu współpracy partnerskiej – komentuje Michał Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający Fintek.pl i KLANG! Media.

Partnerstwo pomiędzy Wealthon i Fintek.pl zakłada realizację cyklu podcastów, artykuły eksperckie, raporty oraz szereg akcji specjalnych. Działania, które będą realizowane mają być podstawą do stworzenia dyskusji na temat  dalszego kierunku rozwoju lendtechów i rynku b2b.