Serwis Platon Auction wystartował w październiku bieżącego roku. Teraz platforma działa na skalę globalną – czytamy w komunikacie prasowym. Za jej pośrednictwem można brać udział w aukcjach rzadkich kolekcjonerskich przedmiotów i opłacać ich kupno walutą PlatonCoin.

Lokata cyfrowych walut. Nowa oferta fintechu Platon Life

Nie jest to jedyna nowość w ofercie fintechu. Platforma umożliwia staking – usługę, polegającą na wpłacie tokenów PLTC (PlatonCoin) na lokatę na wybrane przez użytkownika kwotę oraz okres inwestycji. Inwestycja w cyfrowe waluty daje możliwość uzyskania dodatkowego dochodu pasywnego i stanowi dodatkową wartość dla portfela usług Platon Life.

Aplikacja Platon Life pozwala także na możliwość wymiany walut fiducjarnych na cyfrowe, sprzedaż kryptowalut, czy kupno różnych dóbr i usług za ich pomocą. To także wspomniana platforma Platon Auction. Nie różni się ona od standardowych witryn aukcyjnych. Udział w aukcjach wymaga jednak rejestracji oraz weryfikacji, wymaganej przez przepisy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, a także zakupu cyfrowej waluty Platon Coin.

Platon Life to środkowoeuropejski fintech, który pozwala na dostęp do łącznie ośmiu kryptowalut – PLTC, BTC, ETH, BCH, XLM, USDT oraz UNI i LINK. Rozwiązania, którymi dysponuje fintech, oparte są na technologii blockchain oraz współpracy z partnerami takimi jak Microsoft czy Symantec.