Nawiązana współpraca nie powinna nikogo dziwić. Nexo przetworzył dotychczas ponad 80 miliardów dolarów dla ponad 4 mln użytkowników w ponad 200 jurysdykcjach. Gigant świata finansów przygotowuje bowiem grunt pod swoją ekspansję w przestrzeni cyfrowej. Mastercard zgłosiło niedawno do rejestracji 15 znaków towarowych związanych z NFT i metaverse. Mowa m.in. o rozwiązaniach dotyczących płatności i obsługi kart płatniczych.

Zabezpiecznia są lokowane w Bitcoinie, Ethereum i Tether

Na początku tego roku Nexo zakończyło częściowe wdrożenie rozwiązania w wybranych krajach europejskich. Dzięki infrastrukturze zapewnionej przez DiPocket i Mastercard, karta Nexo jest akceptowana przez 92 miliony punktów handlowych na całym świecie. Ma to pozwolić inwestorom na wydanie do 90% wartości fiat swojej kryptowaluty w ciągu kilku sekund, bez konieczności jej sprzedaży.

Każda transakcja jest wyposażona w natychmiastowy cashback, wypłacany w Bitcoinie lub rodzimych tokenach NEXO. Tym samym, użytkownicy nie tylko zachowują swoje cyfrowe aktywa, ale otrzymują do 2% dodatkowego zwrotu w darmowej kryptowalucie przy każdym zakupie.

Karta Nexo, będzie dostępna zarówno w formie wirtualnej, jak i fizycznej. Rozwiązanie posiada bezpośrednią integrację z Apple Pay i Google Pay, a ich posiadacze mogą je dodać do preferowanego portfela mobilnego za pomocą aplikacji Nexo Wallet App. Dodatkowe wirtualne karty nie wiążą się z żadnymi kosztami – wyjaśnia fintech.

Karta nie wymaga minimalnych spłat, opłat miesięcznych ani opłat za brak aktywności. Oprocentowanie ma utrzymywać się na poziomie 0% APR. Zerokosztowy kredyt Nexo jest jednak dostępny jedynie dla uprawnionych klientów, którzy utrzymują swój wskaźnik LTV (Loan-to-Value) poniżej 20% – czytamy w komunikacie.