mBank poinformował klientów o zmianach w regulaminie, które dotyczą dwóch obszarów – przelewów na telefon i zasad anulowania transakcji już po jej potwierdzeniu.

Przelew na telefon tylko BLIKIEM

Pierwsza zmiana dotyczy przelewów na telefon. Obecnie mBank oferuje klasyczne przelewy na telefon dla użytkowników BLIKA oraz przelewy na telefon z linkiem wysyłanym w SMS-ie. W przypadku tej drugiej opcji klient może wysłać pieniądze do dowolnego odbiorcy na jego numer telefonu (nawet jeśli osoba ta nie korzysta z BLIKA), a mBank prześle informacje o przelewie SMS-em. W wiadomości znajduje się link, za pomocą którego można odebrać pieniądze.

Od 26 września bieżącego roku ta druga usługa zostanie wyłączona. Oznacza to, że przelewy na telefon będzie można wysyłać i odbierać tylko za pomocą systemu BLIK.

Druga zmiana dotyczy innych rodzajów przelewów. Po pierwsze klient będzie mógł od razu pobrać potwierdzenie przelewu w złotówkach. Ma to dotyczyć sesji, w których mBank nie zrealizuje przelewy od razu, tylko w ramach następnej sesji wychodzącej. Co ważne po wygenerowaniu potwierdzenia nie będzie już możliwości zmiany, ani odwołania takiej transakcji. Na razie nie wiadomo kiedy taka usługa zostanie udostępniona. Bank poinformuje o tym na swojej stronie internetowej.