Mc2 Innovations uzyskało wpis do rejestru MIP 20 grudnia bieżącego roku. Firma Anny Streżyńskiej oferuje usługi z zakresu IT, realizując projekty zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Spółka prowadziła wdrożenia m.in. w takich branżach, jak media i entertainment, finanse i bankowość czy służba zdrowia.

MC2 Innovations uzyskuje licencję MIP

Teraz dzięki uzyskaniu licencji MIP MC2 Innovations będzie mogło obsługiwać transakcje płatnicze, realizować wpłaty i wypłaty gotówki oraz wydawać instrumenty płatnicze. Na razie nie wiadomo jakie dokładnie nowe usługi pojawią się w ofercie firmy i co planuje Anna Streżyńska.

Mała instytucja płatnicza może świadczyć usługi płatnicze przy mniejszych wymogach regulacyjnych i na niewielką skalę. Firmy z taką licencją mogą działać tylko w Polsce, a miesięczne obroty takiej firmy nie powinny przekraczać 1,5 mln EUR. O wpis do rejestru MIP chętni ubiegają się fintechy, które chcą przetestować swoje rozwiązanie na rynku – nie muszą starać się o trudniejszą do zdobycia licencję krajowej instytucji płatniczej (KIP).

Obecnie w rejestrze MIP znajduje się już 116 podmiotów z aktywną licencją. Poza firmą Anny Streżyńskiej w grudniu wpis do rejestru uzyskały jeszcze takie spółki jak KidsUp i Luidore.

Rejestr MIP prowadzony przez UKNF można znaleźć pod tym linkiem.