mSzafir dostępny jest na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android, jak i iOS. Użytkownik ma do dyspozycji podpis jednorazowy, który umożliwia podpisanie pojedynczego dokumentu, albo certyfikaty długoterminowe na rok lub dwa lata, z wybranym limitem podpisów.

Comarch Apfino udostępnia podpis mSzafir

W ramach współpracy z KIR, Comarch Apfino umożliwia swoim klientom zakup i generowanie certyfikatów podpisu elektronicznego mSzafir z rocznym lub 2-letnim terminem ważności. Dzięki nowemu wdrożeniu od 11 stycznia 2024 roku użytkownicy platformy mogą autoryzować dokumenty służbowe z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Podpis elektroniczny mSzafir może być wykorzystywany w transakcjach z polskimi i zagranicznymi partnerami biznesowymi.

Apfino jest platformą należącą do spółki Comarch Finance, skupiającej się na rozwoju usług cyfrowych dla klientów biznesowych – użytkowników systemów ERP. Wspiera przedsiębiorców m.in. w weryfikacji partnerów biznesowych, obsłudze faktur, e-płatności, procesach windykacji oraz faktoringu.

– Zdalne podpisywanie umów jest dla wielu firm jednym z pierwszych kroków w kierunku cyfrowego rozwoju. Odpowiedzialna digitalizacja biznesu wymaga uruchomienia obiegu dokumentów cyfrowych z zastosowaniem narzędzi, które zapewniają bezpieczeństwo i zaufanie wszystkim zaangażowanym stronom – mówi Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR.